Zastanawiasz się nad tym, czym jest niezależność finansowa. Wyobraź sobie stan w którym nie musisz martwić się o swoje zarobki. Nie krzywisz się na słowo ”poniedziałek”, nie musisz spędzać przepisowych ośmiu godzin dziennie w pracy (ile zarabia się na etacie? ), stać Cię na wszystko czego potrzebujesz do życia. Brzmi zachęcająco?

Stać Cię na wszystko włączając w to nawet luksusowe wydatki. Możesz pozwolić sobie między innymi na ekskluzywne wczasy jeśli jest to Twoją pasją i zgadzasz się ze stwierdzeniem, że podróże rozwijają finansowo. Możesz pozwolić sobie też na najlepsze luksusowe marki  takich dóbr luksusowych jak ubrania, buty, biżuteria, perfumy, torebki, czy samochody. Wyobraź sobie to wszystko. Twoja  działalność może również przyczynić się do poprawy jakości życia najbliższego otoczenia, a nawet świata. Możliwe, że dzięki niezależności finansowej przestałeś się w końcu stresować, gdyż zmieniłeś swoje nawyki. To na czym się na co dzień  skupiasz definiuje to, ile zarabiasz. Czy chcesz dowiedzieć się jak może wyglądać życie Twoich marzeń. Co możesz zrobić, by zostać bogatym? Jak wygrać w swoim życiu, czyli o niezależności finansowej słów kilka.

Czym tak naprawdę jest niezależność finansowa

Zacznijmy od wyjaśnienia sobie tego pojęcia. Niezależność finansowa to stan w którym przychody pochodzące z naszych inwestycji pozwalają nam na życie bez konieczności wykonywania regularnej pracy. Można powiedzieć, że pracują one za nas samych, a my zamiast martwić się o rachunki, możemy mieć więcej czasu na rozwój i tym samym poznawać kolejne  sposoby na zarabianie pieniędzy. Jednak żeby osiągnąć ten stan, musisz wiedzieć, co chcesz robić, z jakiego punktu startujesz i jaki jest Twój typ osobowości. Niezbędne jest zdobywanie odpowiedniej wiedzy teoretycznej np.  dzięki rozmowom z bardziej doświadczonymi osobami czy czytaniu jakościowych książek o tematyce finansowej.

Niezależność finansowa
fot.unsplash

 Najlepsze inwestycje i sposoby na biznes

Niezależność finansowa
fot. unsplash

Czy trzeba koniecznie inwestować?

Należy zrozumieć, że prawdziwe bogactwo zaczyna się w głowie. Aby osiągać coraz to więcej, warto wychodzić poza nasze własne blokujące życie schematy myślowe. Warto na samym początku drogi nauczyć się jak oszczędzać zarobione pieniądze, tak aby mieć zawsze w zanadrzu potrzebne środki do życia. Bowiem inwestycje nie są dobrym pomysłem, gdy mamy długi i musimy spłacić zaciągnięty kredyt. Żyjemy w czasach w których przejawia się zdecydowanie nadmierny konsumpcjonizm. Mimo, że pieniądze i dobra materialne są i będą zawsze istotną częścią ludzkiego życia, warto wiedzieć jak można zminimalizować niepotrzebne wydatki. Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że wyrzucamy nasze ciężko zarobione środki w błoto. Dzięki minimalizacji niepotrzebnych wydatków, zatrzymujemy więcej pieniędzy na naszym koncie i w portfelu, nawet nie musząc podejmować na co dzień nadmiernych wysiłków. Zyskamy na tym my sami jak i nasza rodzina. Szczególnie warto uczyć tego nasze dzieci.

Droga do osiągnięcia niezależności finansowej jest długa, kręta i musi zostać podzielona na etapy tak aby straty nie przewyższyły nad zyskami. W tym celu niezbędny okaże się skrupulatnie opracowany plan finansowy. Niezależność finansowa to przede wszystkim swoboda i wolność od  pracy zawodowej w wymiarze ośmiu godzin, szefa i banków, co sprawia, że w pełni świadomie kreujemy naszą rzeczywistość w sposób taki jaki chcemy i na własnych warunkach. Jednak musimy przy tym wykazywać się ogromną dojrzałością i odpowiedzialnością, co wymaga lat zdobywania wiedzy i doświadczenia. Każdy, kto odważył się żyć w taki sposób, wie że wolność jest jedną z najważniejszych wartości w życiu, a wolność finansowa jest szczególnie warta każdej świeczki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here