Luksusowe wydatki ludzi bogatych

0
1005
fot.unsplash

Luksusowe wydatki ludzi bogatych potrafią być delikatnie mówiąc – niecodzienne. Tak jak i sama możliwość doświadczenia luksusu. Często luksusowe wydatki przyjmują  formę ekstrawaganckich rzeczy o których można by pomyśleć, że są niepotrzebne i tylko zajmują miejsce. Czy tak jest na pewno? Na szczęście zamożni tego świata wiedzą na jakie luksusowe wydatki najlepiej jest przeznaczyć pieniądze. Czy są to samochody bentleye, złote wanny i toalety i luksusowe broszki Luis Vuitton? Nie da się zaprzeczyć, że należą one do całej gamy dóbr materialnych, jakimi uwielbiają otaczać się ludzie zamożni. Jednak nie kupują ich oni tylko po to by popisać się przed innymi – to nie jest jedyny powód, choć mają też z tego przyjemność. W końcu kto by nie chciał wyróżniać się posiadaniem czegoś wyjątkowego o wysokiej wartości? Dla ludzi zamożnych ważna jest przede wszystkim jakość, trwałość i autentyczność produktu za który płacą. Nie liczy się tylko złota powłoka i ładne zdobienia. Ludzie zamożni uwielbiają też kolekcjonować wspomnienia chwil spędzonych w drogich, luksusowych hotelach, restauracjach czy kurortach. Lubią wydawać pieniądze na wizyty w SPA czy najdroższe dania z MENU będące specjałem szefa kuchni.

Luksusowe wydatki ludzi bogatych
fot.unsplash

Podejście do pieniędzy gwarancją sukcesu lub porażki

Przeciętny zjadacz chleba żyje z miesiąca na miesiąc, najczęściej pracując na etacie przez osiem godzin dziennie. Swoje wydatki przeznacza w większości na podstawowe potrzeby, takie jak żywność czy rachunki. Wszystko po to, by jakoś przetrwać. Jego ”be or not to be” zależy w całości od jego pracy. Często jest tak, że boi się on ją zmienić, gdyż wie, że nie będzie miał z czego opłacić swoich rachunków. Przeciętny Kowalski zazwyczaj nie posiada żadnych dóbr luksusowych, gdyż uważa je za niepotrzebny wydatek zdzierający z człowieka pieniądze, które można albo trzymać ”dla samego bezpieczeństwa” albo wydać na najnowszy telewizor(którego utrzymanie de facto kosztuje). Staje się on niewolnikiem własnych przekonań i finansów, co z czasem doprowadza do tego, że pracuje bez żadnych większych celów. Zupełnie inne podejście ma człowiek bogaty, który wie, że bogactwo zaczyna się w głowie, a bieda jest przede wszystkim mentalna. Nie boi się on wydawać pieniędzy, gdyż wie, że potrzebują być cały czas w obiegu. Człowiek bogaty świadomie i bez strachu umie wejść w energię pieniądza i bawić się jego formą.

Luksusowe wydatki ludzi bogatych
fot.unsplash

Jak postępują ludzie bogaci?

Ludzie bogaci również pracują, często równie ciężko lub ciężej od ludzi biedniejszych, ale robią to w sposób przemyślany i podchodzą z rozwagą do kwestii finansowych. Odkładają zarobione pieniądze po to by móc je później zainwestować np. w nieruchomości albo we własny biznes, tym samym generując stały dochód pasywny, który zapewni im wolność finansową i odciąży od regularnej pracy. Natomiast gdy zdecydują się na kupno dóbr materialnych, są zdecydowani kupić mniej, ale bardziej jakościowo, więc też podejmują rozsądną inwestycję na lata. Najczęściej dokonują  kupna luksusowych perfum, biżuterii, kosmetyków, torebek czy nawet.. alkoholu.

Luksusowe wydatki ludzi bogatych
fot.unsplash

Dlaczego akurat dobra luksusowe?

Odbiorcami dóbr luksusowych są osoby zarabiające minimum 20-50 tysięcy złotych brutto miesięcznie, które chcą zapewnić sobie produkty z wyższej półki. Dlaczego ludzie bogaci decydują się na luksusowe wydatki? Oto zalety posiadania dóbr luksusowych

  • Unikalność dóbr luksusowych sprawia, że mają one ponadprzeciętną wartość. Ich ceny nie spadają, mimo rosnącego popytu, więc nie każdy może je zakupić.
  • Posiadanie dóbr luksusowych jest oznaką statusu społecznego i przynależności do wyższej klasy społecznej.
  • Wartość kulturowa i historyczna posiadanych dóbr – dla niektórych ludzi produkty luksusowe mają bardzo ważną wartość sentymentalną.
  • Prestiż, snobizm, chęć zabłyśnięcia – dla niektórych jest to płytkie, ale tak naprawdę nikomu nie zaszkodziłaby odrobina ekskluzywności w życiu.

Na jakie luksusowe wydatki mogę sobie pozwolić?

Prawdziwa jakość swoje kosztuje, ale bez wyjątku wszyscy mogą pozwolić sobie na luksusowe wydatki. Zawsze można zaoszczędzić kilka miesięcy, by kupić upragnione akcesoria. Najbardziej opłaca się zakupić zegarki – są one nie tylko atrakcyjne wizualnie, ale też sprawiają, że wygląda się w nich bardziej profesjonalnie, dzięki czemu możemy sobie trochę pomóc w polepszeniu kontaktów zawodowych. W końcu wizerunek to podstawa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here