samotna podróż
fot.unsplash

Na pewno słyszałeś już wiele razy o tym, że podróże kształcą i uczą zaradności i samodzielności życiowej. Uczą tolerancji i szacunku do innych ludzi i kultur. Podróże, zarówno małe jak i duże. Prawda jest też taka, że podróże są jednymi z najlepszych inwestycji w siebie. Podróże rozwijają nas również finansowo. 

Po co Ci podróże w życiu?

Gdy mowa o podróżowaniu, niektórzy mogą mieć przed oczami perspektywę wyprawy z plecakiem dookoła świata , podróż koleją transyberyjską aż na sam kraniec Syberii czy koniecznie wyprawę do dzikiej dżungli. Niekoniecznie! Owszem, jak najbardziej można to zrobić, ale takie pomysły nie są kiedykolwiek koniecznością, aby móc poznać siebie w innych warunkach. Wyprawa do dżungli może być ekscytująca i może zmienić Twoje życie, ale nie musisz tego robić, jeśli nie masz ochoty. Możesz zrealizować podróż do małej kaszubskiej wioski i tym samym zacząć podróże krajowe albo nawet lokalne. Przynajmniej na początek spróbuj takich właśnie małych podróży! To, co w tym wszystkim jest ważne, to regularne rozbudzanie w sobie naturalnej ciekawości świata oraz wychodzenie z własnej sfery komfortu. Jest to Ci potrzebne, by móc zdobywać coraz to nowsze inspiracje, cele życiowe, zawodowe czy finansowe.Podróże rozwijają finansowo

fot.unsplash

Co mogą Ci dać podróże?

  • Nauka niezależności – w (samotnej) podróży jesteś skazany sam na siebie i musisz polegać tylko na sobie. Dzięki temu ufasz bardziej swojej intuicji i łatwiej podejmujesz decyzje również te zawodowe, inwestycyjne itp. Łatwiej Ci jest być osobą zorganizowaną i zachowującą trzeźwe myślenie w każdej sytuacji. Rozwijasz też przy okazji zdolność analitycznego myślenia.
  • Rozwój zdolności komunikacyjnych(umiejętność słuchania drugiej osoby, pewność siebie, jasne przekazywanie tematu, pójście niekiedy na kompromisy) – może tak się zdarzyć, gdy z różnych powodów kompletnie zgubisz się na jakimś pustkowiu w obcym kraju. Załóżmy, że nikt nie zna tam języka angielskiego – wtedy nie pozostaje nic innego, jak przejść na migi. Uwierz, później dogadasz się już zawsze z najbardziej niekomunikatywnym klientem, mówiącym w Twoim języku. 🙂
  • Dostrzeżenie różnic kulturowych, a tym samym dostrzeżenie potrzeb danego człowieka. To pomaga Ci bardziej zrozumieć ludzi w Twoim najbliższym otoczeniu i w sferze zawodowej. Łatwiej jest wczuć się w danego człowieka, dogadać się np. z klientem w pracy i przygotować odpowiednią ofertę dopasowaną do jego prawdziwych potrzeb.
  • Nauka języka -gdy wyjeżdżasz do innego kraju, siłą rzeczy słyszysz narodowy język rodowitych mieszkańców. Bądź co bądź, rozmawiasz z nimi i zaczynasz łapać bacykla i możliwe, że później kontynuujesz naukę w domu. Systematyczna nauka języka obcego sprawi, że poprawisz zdolność koncentracji oraz pamięć i przyswoisz szybciej każdy kolejny zestaw nowych słów. Ucząc się języków zwiększasz wydajność swojego mózgu, wspomagasz proces podejmowania właściwych decyzji i stajesz się atrakcyjniejszy na rynku finansowym. Masz większe szanse na pracę w sektorze turystycznym, handlu międzynarodowym czy w branży edukacyjnej.

I co najważniejsze..

docenienie tego, co się ma – gdy człowiek wystawia się na nowe sytuacje w podróży, przeżywa cięższe chwile, ma różne ograniczenia np. brak jedzenia przez dłuższy czas, zaczyna bardziej doceniać to do czego był przyzwyczajony, co wcześniej było na wyciągnięcie ręki. A żeby osiągnąć coś większego w życiu czy mieć chociażby więcej pieniędzy, należy docenić to co się już ma, gdyż bez tego fundamentu nie pójdziemy nigdy dalej.
Podróże rozwijają finansowo
fot.unsplash

Podróżowanie to prawdziwa szkoła życia

Jak widzisz zdecydowanie warto podróżować. Wpływa to na całe życie człowieka. Podróże zawsze kształcą i są prawdziwą szkołą życia, więc rozwijają naturalnie sferę finansów człowieka. Im bardziej postawimy na nasz rozwój osobisty, tym łatwiej będzie nam przyciągać pieniądze, gdyż będziemy jak najbardziej kompatybilni z potrzebami swojego serca i kreacja swojego własnego życia będzie tylko przyjemnością. Dlatego warto czasem nawet zatracić się w wędrówce przed siebie – zarówno tej fizycznej jak i tej metaforycznej, życiowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here