Najpiękniejsze monety od Skarbnicy Narodowej. Nasze opinie o okazach

Numizmatyka jest niezwykle fascynującą dziedziną, a kolekcje można tworzyć według różnorodnych kryteriów przyjętych przez daną osobę. Wśród okazów dużą popularnością cieszą się wyroby wykonane z niezwykłą precyzją oraz dużą starannością.

Orzeł Przemysła II w złocie

Monety dostępne na stronie internetowej Skarbnicy Narodowej są niezwykle interesujące. Wśród nich znaleźć można wyroby o nietypowych kształtach. Jakość monet potwierdzają komentarze osób, które skorzystały z oferty firmy. Dostępne są one na stronie  https://www.skarbnicanarodowa.pl/opinie. Wśród monet kolekcjonerskich na szczególną uwagę zasługuje wyrób o wadze 2 gramów i średnicy 18 mm. Moneta została wyemitowana w 2019 roku i należy do limitowanej serii. Na rynku dostępnych jest bowiem tylko 5000 tego typu egzemplarzy. Medal oparty jest na rysunku średniowiecznej pieczęci majestatycznej Przemysława II, datowanej na 1295 rok. Na awersie monety znajduje się gotycki ptak z koroną oraz pierścieniem. Umieszczony on został na tarczy herbowej. Na monecie znajduje się również napis, stanowiący symbol politycznych aspiracji polskiego króla. Rewers monety został ozdobiony różnorodnymi wizerunkami Orła Białego, pochodzących z dwóch epok – średniowiecza oraz czasów współczesnych.

Most Karola na srebrnym numizmacie

Wyrób został wykonany w celu upamiętnienie największej atrakcji, znajdującej się w stolicy Czech. Moneta należy do okazów zdobionych piękną i wyjątkową masą perłową. Numizmat został wybity z pięciu uncji czystego srebra próby 999/1000 w najwyższej jakości menniczej. Odzwierciedlenie praskiego zabytku przechodzi na srebrną powierzchnię monety. Awers wyrobu stanowi podobizna królowej Elżbiety II. Atrakcyjność monety wzbogaca również drewniane, piękne pudełko kolekcjonerskie z wygrawerowanym odzwierciedleniem Mostu Karola. Warto dodać, iż numizmat posiada Certyfikat Autentyczności Skarbnicy Narodowej.

Piękne monety zachwycają profesjonalnych kolekcjonerów, jak i inne osoby. Na stronie Skarbnicy Narodowej tego typy okazy nie są rzadkością. Warto zatem odwiedzić witrynę dystrybutora i skorzystać z oferty firmy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here