J.K. Rowling i jej sukces finansowy. Dzisiejszy wpis można potraktować jako zachętę do spojrzenia na swoje życie z innej perspektywy. Jeśli zmagasz się obecnie z problemami osobistymi i finansowymi, możesz potraktować je jako lekcje od życia, które musisz przerobić. Co ma z tym wspólnego J. K. Rowling? Bardzo wiele, gdyż przeszła ona ciężką drogę, aby być w miejscu, w którym jest teraz. Można by powiedzieć – od zera do milionera. Studiowanie życia bogatych ludzi pokazuje nam, że najczęściej los ich nie oszczędzał. Poznali oni gorzkość życia, zdrady, przemoc psychiczną i fizyczną, a także, co najistotniejsze – biedę. Często właśnie bieda jest faktorem do zmian, szczególnie gdy jesteśmy odpowiedzialni za bliskich. Nie zawsze tak jest, ale często w taki właśnie sposób rodzi się kreatywność i prawdziwy artyzm. Taka jest i była J.K. Rowling, multimilionerka i autorka serii książek o Harrym Potterze. Jaka była jej droga do sukcesu finansowego?

fot.unsplash

Początki życia J.K. Rowling

Joanne Murray Rowling urodziła się w 1965 roku nieopodal Bristolu. Od zawsze przejawiała zdolności artystyczne, ale nie mogła ich w pełni wykazać przez to, że doświadczała przemocy w rodzinie ze strony swojego ojca. Udało jej się zdobyć wykształcenie filologiczne i później podjąć się pracy w charakterze sekretarki. Wtedy zaczęła też pisać z poważnym nastawieniem na wydanie bestselleru. Na jakiś czas pisała tylko do szuflady. Na początku lat 90. J.K. Rowling mieszkała w Portugalii, gdzie zaczęła pisać swoją powieść przygód o Harrym Potterze. W jej życiu pojawiła się córka, ale też przemoc ze strony ówczesnego męża. Tym samym w jej życiu zaczął powtarzać się koszmar z dzieciństwa. Artystka chciała lepszej przyszłości dla swojej córki, więc uciekła z nią z powrotem na rodzinne Wyspy Brytyjskie, a dokładniej do Szkocji.

J.K zaczęła znowu pisać, przechodząc w tym czasie depresję kliniczną i zmagając się z myślami samobójczymi. Borykała się również z problemami finansowymi, ledwo starczało jej bowiem na utrzymanie siebie i swojej córki. W pewnym momencie wszystko straciło sens. Nikt nie spodziewał się rychłych zmian, szczególnie sama artystka, ale w końcu nastąpił pierwszy przełom w jej życiu.

Trudy życia pozwalają nam stać się silniejszymi

Jak to jest, że osoby, które przeszły przez skrajną biedę stają się osobami majętnymi? Można łatwo stwierdzić, że wyzwala się w nich moc, by jednak sprostać trudnej rzeczywistości. Szczególnie, gdy mają na utrzymaniu swoją rodzinę. J.K. Rowling zawzięła się, pokonała depresję, wyszła z długów i skończyła pisać swoją powieść. Jednak w życiu artystki pojawiły się kolejne przeszkody. Bowiem aż 12 wydawnictw odrzuciło jej książkę. Autorka nie poddała się i po roku znalazła wydawcę swojej książki, a było to londyńskie Bloomsbury Publishing. Prawdziwy przełom nastał jednak gdy w 1998 amerykańska wytwórnia filmowa Warner Brothers kupiła prawa do ekranizacji jej powieści. Produkcja okazała się sukcesem, a J.K. Rowling zarobiła na niej swoje pierwsze miliony. Jej książka zyskała międzynarodowy sukces, co popchnęło ją do tego, by pisać dalej i tym samym zarabiać więcej.

Majątek i międzynarodowa sława

Artystka zarobiła ponad miliard dolarów na swojej działalności, osiągnęła prawdziwy sukces i stała się znana na całym świecie. Według Forbesa jej majątek wynosi 600 mln dolarów, co uczyniło ją najbardziej majętną pisarką w historii. Artystka poświęciła się działalności filantropowej i przeznaczyła już łącznie 150 milionów dolarów na cele charytatywne, przez co straciła swój status miliarderki. Jednak wciąż sukcesywnie pomnaża swój majątek, prawidłowo nim zarządzając. Regularnie zarabia pieniądze ze sprzedaży odzieży, filmów i innych gadżetów inspirowanych jej powieściami o Harrym Potterze.

fot.unsplash

Nigdy nie warto się poddawać

Jeśli jesteś w trudnej sytuacji, masz długi i problemy finansowe, musisz zacząć od nowa. Pamiętaj!

Przede wszystkim nie warto poddawać się, gdyż trudy życia mogą uczynić nas tylko silniejszymi. Często nie mając nic, można stworzyć sobie warunki do tego, by móc później mieć wszystko. Uwierz w to, że możesz osiągnąć sukces finansowy. Tak właśnie było z J.K. Rowling, która przebyła drogę od zera do milionera.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here