Rozwój duchowy to również rozwój finansowy. Gdy podejmujesz decyzje o poprawie jakości swojego życia, zaczynasz interesować się szeroko pojętym rozwojem osobistym i duchowym. Oba te pojęcia zazębiają się ze sobą w świecie rzeczywistym. Zaczynasz wyznaczać sobie poszczególne cele do zrealizowania w życiu. Snujesz realne plany na przyszłość. Codziennie czytasz motywujące teksty i słuchasz swoich mentorów osobistych. Być może w Twoim życiu pojawiła się joga i medytacja. Czy w planach, które snujesz, jest również poprawa jakości Twojego życia również pod względem finansowym? Sam rozwój duchowy niewiele nam da, jeśli nie będzie połączony z twardym stąpaniem po ziemi w świecie materii. W życiu należy zachować równowagę pomiędzy sferą materialną, a duchową, bowiem fizyczne spełnianie swoich potrzeb sprawia tylko, że życie jest o wiele bardziej ubogacone. Nasze możliwości na tym świecie rosną dzięki temu, że zarabiamy więcej.

fot.unsplas

Duchowość pieniędzy

Zarabianie(dużej ilości) pieniędzy nie jest grzechem. Chyba, że pozwolimy na to, aby nim było. Wielu ludziom bogacze kojarzą się z osobami egoistycznymi i pazernymi. Często wynika to po prostu z zazdrości. Nie zdajemy sobie sprawę z tego, jak głęboko może być w nas zakorzeniona. Gdy na drodze w życiu pojawia się duchowość, to możemy uciekać od siebie i swoich problemów albo rozwijać się również pod względem finansowym. Dla wielu ludzi ucieczka w sam rozwój duchowy jest tylko tłumaczeniem sobie swojej niezaradności życiowej. Warto wybrać w życiu balans i połączyć rozwój osobisty w świecie materii z rozwojem duchowym. Tym samym ucząc się jak zarabiać i wykorzystywać pieniądze. Niesie to korzyści zarówno dla nas jak i dla otoczenia. Przykładem jest działalność charytatywna jednego z najbogatszych ludzi świata, Billa Gatesa. Założyciel firmy Microsoft przekazał już 64 mln dolarów na cele charytatywne. Wraz z żoną założył on Bill & Melinda Gates Foundation. Korporacja ta przeznacza pieniądze na stypendia dla studentów, zapobieganie AIDS, walkę z chorobami nękającymi Trzeci Świat i inne cele. Bill Gates funduje również badania naukowe i badania nad szczepionkami.

Jak widać, pieniądze w odpowiednich rękach i użyte we właściwy sposób, nie muszą być złe i pozbawione duchowości. Wręcz przeciwnie, będąc osobami majętnymi możemy pomagać innym ludziom.

Jaki masz stosunek do pieniędzy?

Nie można powiedzieć, że ktoś naprawdę rozwija się duchowo, jeśli nie dba również o swój zewnętrzny świat. Pieniądze umożliwiają osiągnięcie wielu rzeczy. Odpowiednio zainwestowane zawsze zwracają się z nadwyżką. Pieniądze lubią być w obiegu, czyli najlepszym sposobem na zarabianie jest.. wydawanie. Większość ludzi gromadzi swoje pieniądze, bo mają cały czas uczucie niedostatku. Nie inwestują. Próbują się od nich odseparować i mówić, że są rzeczy ważniejsze w życiu. Łatwiej żyje się w wygodnej klatce, nie zmieniając nic. Twoje podejście do pieniędzy bardzo odzwierciedla to, na ile się cenisz. Z pieniędzmi łączą się często bardzo silne emocje. Bogaci ludzie potrafią się nimi bawić, a tym samym zarabiać jeszcze więcej. Dzięki zapewnieniu sobie dostatku można nie tylko zapewnić sobie schronienie, godne warunki życia, pożywienie i edukację. Można również zwiedzać świat, dzielić się swoimi bogactwami i pomagać innym osiągać swoje cele.

fot.unsplash

Bez rozwoju duchowego nie ma jednak sukcesu finansowego

Prawdziwe bogactwo zaczyna się w głowie i chęć jego osiągnięcia w sferze materii musi być podyktowana wyższymi celami. Potrzeba też intensywnej pracy nad sobą, dyscypliny i głębokiego zrozumienia siebie, znaczenia swoich pasji i celów. Paradoksalnie, im więcej dana osoba zarabia, tym więcej może przekazać sobie i innym, a także rozwinąć się na wielu płaszczyznach. Właśnie dzięki temu ma szansę na stanie się osobą bardziej uduchowioną, również z tego względu, że nie musi martwić się o aspekty materialne w swoim życiu. Zapewniając sobie i innym lepsze warunki życia, wznosi się na zupełnie nowy poziom funkcjonowania w świecie, który zewsząd ukazuje swoją przychylność. W ten właśnie sposób materia łączy się z duchowością.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here