fot.unsplash

Książka o finansach dla Twojego dziecka. Jeśli chcesz wychowywać świadome finansowo dziecko, musisz wiedzieć w jaki sposób zaaplikować wiedzę do umysłu małego zdobywcy świata. Nie ma na to lepszego sposobu niż edukujące rozmowy, programy i odpowiednie książki o finansach dostosowane do wieku Twojej pociechy. Czytanie jest przecież fajne! Szczególnie wspólne czytanie, dzięki któremu możemy prowadzić interesujące dyskusje ze sobą. Świat finansów jest często niezrozumiały nawet dla dorosłych, więc z pewnością na wspólnej lekturze skorzystają wszyscy. Im wcześniej zaczniesz rozbudzać ciekawość finansową swojego dziecka, tym lepiej dla niego, jego edukacji i przyszłości. Dowiedz się, jakie są najlepsze książki o finansach dla Twoich dzieci!

książka
fot.unsplash

Ekonomia. To, o czym dorośli ci nie mówią. Bo często sami nie wiedzą. Janiszewski Boguś

Książka dla dzieci w wieku od 10 do 13 lat. Dla rodziców oczywiście też! Jak oszczędzać zarobione pieniądze? Co to jest budżet domowy? Czym jest ekonomia i na co to komu potrzebne? Książka w sprawny i przystępny sposób przekazuje odpowiedzi na te pytania. Prawda o finansach jest przekazana tu w ludzki i żartobliwy sposób. To z pewnością pozycja dla młodego odkrywcy który chce zacząć eksplorować świat finansów. Podaruj ją swojemu dziecku.

Zaskórniaki i inne dziwadła z krainy portfela. Grzegorz Kasdepke

Ekonomia nigdy nie była tak zrozumiała! Grzegorz Kasdepke przekazuje ją w prosty i żartobliwy sposób za pomocą zabawnych opowiadań i obrazków. Książka nie kosztuje dużo, dlatego jest podwójnie świetną inwestycją z Twojej strony. Pokaż swojemu dziecku świat finansów, bankowość i ekonomię z zupełnie innej perspektywy! Gdybyś był na jego miejscu, z pewnością chciałbyś dowiedzieć się o tym wszystkim z tej książki. Jest lekko, zrozumiale i żartobliwie.

książka
fot.unsplash

Bank Taty. Jak nauczyć dziecko odpowiedzialności finansowej. David Owen

Jesteś rodzicem i z pewnością chcesz, aby Twoje dziecko mogło z łatwością poradzić sobie w życiu. Rozwiązaniem jest zakup tej książki, dzięki której dowiesz się jak nauczyć dziecko obchodzenia się z pieniędzmi. Jak nauczyć dziecko inwestować? Kiedy zacząć dawać dziecku kieszonkowe? Na ile mogę sobie pozwolić? W książce znajdziesz odpowiedzi na te trapiące Cię pytania. Autor zaznacza, że są wartości w życiu, których nie da się kupić za pieniądze i jest to ważny element na drodze budowania świadomości finansowej dziecka i nie tylko. Książka głównie dla rodziców, ale i starszych dzieci od lat 13 albo i wcześniej!

Pieniądze na stół. O finansach na wesoło. Alvin Hall

Świat finansów jest światem wesołym i wartym eksploracji. Tylko ludzie odważni są w stanie wychodzić z własnej strefy komfortu, również tej finansowej. Taki jest właśnie Alvin Hall. Jest on znanym ekspertem z zakresu finansów i autorem wesołej książki o pieniądzach. Wyjaśnia on w swojej pozycji skąd wzięły się pieniądze i dlaczego ich potrzebujemy. Opisuje on sposoby w jaki możemy zacząć inwestować i pomnażać swoje zyski. Pozycja jest idealna zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci w wieku 10-13 lat. Jak wychować małego finansistę? Właśnie dzięki tej książce!

Pieniądze i cała reszta. Naucz dziecko oszczędzać, dzielić się i mądrze wydawać. Gail Vaz Oxlade

Jak można nauczyć swoje dziecko prawidłowego obycia z finansami? Właśnie dzięki tej książce. Autor dzieli się z nami poradami jak wychować świadome i odpowiedzialne finansowo dziecko. Wprowadzanie nawyków, rozpoznawanie prawdziwych potrzeb, pierwsze zaciąganie pożyczek w banku Mama& Tata i wiele innych. Dlaczego marzenia kosztują? Dlaczego warto oszczędzać i inwestować? Świat finansów już nie jest skomplikowany i nudny! Naucz swoje dziecko prawidłowo obchodzić się z pieniędzmi dzięki tej książce.

Kapitalizm dla nastolatków, czyli jak zostać przedsiębiorcą. Karl Hess

Warto uczyć swoje dzieci zaradności i przedsiębiorczości. Książka Karla Hessa mówi nam o podstawowych kwestiach związanych z pieniędzmi. Czym jest giełda? Jakie są zasady prowadzenia własnej działalności? Czy nastoletnie dzieci mogą być przedsiębiorcami? Autor odpowiada na te pytania i pokazuje przykłady ludzi, którzy zaczęli swoje działalności jeszcze w okresie nastoletnim. Jest to z pewnością pozycja, którą musi przeczytać Twoje dziecko!

 

Miłej lektury!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here