Ekskluzywne wczasy za granicą – kierunek Dubaj. Nareszcie zbliża się wyczekiwany urlop. Jeśli zastanawiasz się nad wyborem kierunku wakacji – pomyśl nad lotem Emirates Airplane. Wylądujesz w gorącym, metropolitalnym miejscu o przepięknej i bogatej architekturze. Tak, to Dubaj. Piękne plaże, zabytki i opalanie się w pełnym słońcu. Zewsząd ukazuje się przepych, elegancja i nowoczesność. Wakacje marzeń. Ekskluzywne wczasy za granicą – kierunek Dubaj! 

Ekskluzywne wczasy za granicą - kierunek Dubaj
fot.unsplash

Początki bogactwa Dubaju

Dubaj jeszcze kilkanaście lat temu był suchą, piaszczystą pustynią i nie sądzono, że stanie się on jednym z najbardziej zamożnych i zmodernizowanych miast świata. W latach 60 XX. wieku odkryto w nim złoża ropy naftowej, co przyczyniło się do wzrostu PKB tego kraju. Długo tylko to było źródłem bogacenia się narodu. Jednak Dubaj czerpie dziś zyski głównie z turystyki i rozwija się dzięki niej. Co sprawia, że ten kraj tak fascynuje zamożnych ludzi z całego świata?

Luksusowe życie jest codziennością wielu Dubajczyków

Wyobraź sobie, że mieszkasz w kraju w którym powszechne jest inwestowanie i przynosi ono zawsze potężne zyski. Pieniądze zarabiają się same. Arabscy szejkowie zawdzięczają swoje wieloletnie bogactwo ropie naftowej, ale postanowili pomnażać je rozwijając turystykę, sektor nieruchomości i sektor finansowy. Nikogo nie zdziwi więc tutejsza ekstrawagancja i przepych z jakim żyją mieszkańcy. Jeżdżą oni po ulicach Lamborghini, obkupują się w ekskluzywne marki dostępne w tutejszych ogromnych centrach handlowych, a na dodatek są w posiadaniu sztucznych wysp usytuowanym na wodach Zatoki Perskiej – Palm Islands. Mieszkańcy wiedzą jak inwestować i pomnażać kapitał, więc kupno tablicy rejestracyjnej za 14 milionów dolarów zdaje się być czynnością spontaniczną. Nie ma tutaj nadmiernego analizowania sytuacji. Żyjemy, aby żyć. W końcu kolejne dolary zaraz pojawią się na koncie. Pieniądze są po to, by je wydawać!

To właśnie w Dubaju powstał najwyższy budynek świata Burj Khalifa mierzący 828 metrów oraz kultowy, znany w kulturze masowej, siedmiogwiazdkowy hotel Burj al Arab.

Ekskluzywne wczasy za granicą - kierunek Dubaj
fot.unsplash

Sukces finansowy Dubajczyków – inwestycje

Od Dubajczyków możemy nauczyć się ważnych zasad dotyczących świata finansów – pieniądze lubią być w obiegu, zatem należy je w ten obieg wpuścić i zacząć przygodę z inwestycjami. Zadziała tu z czasem efekt kuli śnieżnej i idący za nim coraz to większy zysk osiągany poprzez częstą kapitalizację odsetek. Inwestycje powiększają swoją wartość przy kapitalizacji, czyli dodaniu odsetek. Wpływa to na zwiększenie za każdym razem kwoty od której wyliczane są kolejne zyski – odsetki.

Koszt ekskluzywnych wakacji w Dubaju

Najlepszy czas na wycieczkę do Dubaju to okres od jesieni do wiosny, szczególnie okres od października do marca. Wtedy panuje tam umiarkowana letnia temperatura 23-30 stopni. Latem natomiast temperatury dochodzą tam nawet do 50 stopni. Bilety do Dubaju jak i całych Emiratów wahają się między 1200 a 2000 zł w obie strony. Wakacje all inclusive w pięciogwiazdkowym hotelu kosztują tu w przedziale 5000-6000 zł za osobę. W ofertach last minute można zdobyć często pakiet siedmiu dni w cenie 3000-4000 zł. Tanich biletów można szukać za pomocą stron takich jak fru.pl lub kayak.pl.

Ekskluzywne wczasy za granicą - kierunek Dubaj
fot.unsplash

Czy warto pracować w Dubaju?

Dubaj jest nie tylko świetnym miejscem do wypoczynku i zwiedzania luksusowych miejsc. Można wieść tu również luksusowe życie mieszkając na stałe, jeśli jest się specjalistą z określonej dziedziny. Warto wiedzieć, że w tym kraju nie płaci się podatków i składek zdrowotnych, co oznacza, że cała zarobiona pensja zostaje w kieszeni. Realny wpływ na wysokość średnich zarobków mają umiejętności pracowników i to, jakie potrafią wynegocjować pieniądze za wykonaną pracę. Dubaj jest krajem nowoczesnym, więc następuje tu intensywny rozwój sektorów finansowych, nowoczesnych technologii  i branży IT. Dlatego cały czas jest popyt na specjalistów z tych dziedzin, a pracodawcy chcą inwestować w doskonale wykształconych pracowników. Koniec końców zarobki są tutaj na świetnym poziomie i jeśli nie przeszkadza nam gorący klimat, to można spróbować tu swoich sił w pracy w wyuczonym zawodzie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here