Mówi się, że bogactwo to stan umysłu. Bogactwo zaczyna się w głowie, To prawda, że jeśli kreujesz odpowiednie myśli, to zaczynasz świadomie kreować swoją rzeczywistość. Każdy z nas ma szansę zacząć budować swoją pozycję i pomnażać osobisty majątek. Można zacząć wprowadzać w życie nawyki ludzi bogatychstudiować ich życie i oczywiście szlifować swoje umiejętności. Kim są najbogatsi ludzie na świecie i czym mogą się pochwalić? Czego można nauczyć się od nich? Być bogatym człowiekiem – lista 5 najbogatszych ludzi świata.

fot.unsplash

1. Jeff Bezos

Jeff Bezos to amerykański przedsiębiorca, założyciel i przewodniczący największej spółki handlowej na świecie Amazon, założonej w 1994 roku. Jego majątek wynosi 204 mld dolarów, co zbliża go do tytułu pierwszego bilionera w historii. Sama wartość giełdowa Amazona kształuje się od 1997 na poziomie 1,6 mld dolarów. Jakimi zasadami kieruje się w życiu Jeff Bezos? Stawia on przede wszystkim na  myślenie długoterminowe, sprawność wykonywanych zadań i ich dokładność. Ma to przede wszystkim wpływ na jego dobrze prosperujący biznes. Szczególnie myślenie długoterminowe jest niezwykle ważnym faktorem, na który trzeba zwrócić uwagę, chcąc być bogatym, szczególnie przy prowadzeniu firmy. Jeff Bezos był przez wielu ludzi niezrozumiany na samym początku swojej drogi. Jednak to co sprawiło, że udało mu się ukształtować swój biznes to przede wszystkim przemyślane i stopniowe inwestowanie w biznes(pierwsza inwestycja wynosiła 10 tysięcy dolarów) i stawianie przede wszystkim na zadowolenie klientów z szybkości obsługi.

2. Bill Gates

Bill Gates jest głownie znany z tego, że jest założycielem korporacji Microsoft i jej były prezes. Majątek Gatesa oscyluje na poziomie 123 mld dolarów. Jego pomysły zrewolucjonizowały branżę informatyczną, co przyniosło mu majątek, a od kiedy zgromadził swoją fortunę, zaczął finansować różne badania naukowe. To, co pomnaża jego pieniądze, to regularne inwestycje w przeróżne akcje. Gates stawia również na swoją własną edukację i w związku z tym poświęca codziennie czas na czytanie książek. Stosuje on zasadę 5 godzin, dzięki której poszerza swoją wiedzę z zakresu 5 dziedzin. Robi to oczywiście codziennie.

3. Elon R. Musk

Elon R. Musk jest amerykańskim przedsiębiorcą, współzałożycielem przedsiębiorstw PayPal, SpaceX, Tesla i Neuralink i filantropem. Jego majątek wynosi 108 mld dolarów. Stawia on przede wszystkim na produktywność i wielozadaniowość w pracy, dlatego postanowił opatentować te metody, aby móc pracować w dwóch firmach jednocześnie. Elon Musk poświęca na pracę wiele czasu, wręcz traktuje ją jako swój styl życia. Nigdy nie zapomina jednak przeznaczyć go też na czytanie książek i rozwój sprawności fizycznej poprzez regularne ćwiczenia.

4. Mark Zuckerberg

Mark Zuckerberg jest amerykańskim przedsiębiorcą i założycielem serwisu społecznościowego Facebook, którego jest dyrektorem generalnym. Jego majątek wynosi 108 mld dolarów. To, co zaprowadza według niego na szczyt, to otwarty umysł i ciągła chęć poszerzania swojej wiedzy. Radzi on przyszłym przedsiębiorcom zakładać biznesy z zamysłem i intencją nakierowaną na poprawę jakości życia, chociażby lokalnej społeczności. Mark Zuckerberg dba o to, aby czas wolny przeznaczać na swoją edukację, czyli czytanie książek i naukę języków.

5. Mukesh Ambani

Mukesh Ambani jest indyjskim przedsiębiorcą i właścicielem 48 procent akcji spółki  Reliance Industries Limited. Jego majątek szacuje się na 85,7 mld dolarów. Mukesh uważa, że każdy z nas ma takie same możliwości osiągnięcia sukcesu, a technologia jest tą dziedziną, która przynosi największy rozwój. Może to być więc powód dla którego warto rozwijać nieustannie swoje możliwości w branży IT. Miliarder stawia na ciągły rozwój i pracę, ale jest on za tym również, by dać sobie możliwość odpoczynku np. oglądając interesujące filmy.

fot.unsplash

Czego można nauczyć się od najlepszych?

Każdy z miliarderów zaczynał od zera i cieszył się z każdego sukcesu, dzięki czemu mógł iść dalej. Warto na ich wzór stawiać zawsze w życiu na rozwój i dyscyplinę, a przede wszystkim na robienie tego, co kochasz. Tylko to może wpłynąć na przyszłą płynność finansową w biznesie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here