fot.unsplash

Bogactwo zaczyna się w głowie, bogactwo to stan umysłu. Słyszeliśmy te słowa już wiele razy. Co to znaczy być bogatym? Pierwotne znaczenie słowa ”bogaty” wywodzi się od słowa ”Bóg”, gdyż dawniej wierzono, że jeśli komuś powiększa się majątek to znaczy, że Bóg mu błogosławi. Warto wiedzieć, że chcąc zostać osobą bogatą, najczęściej zdobędziemy na swojej drodze cenne doświadczenia, które najbardziej wpłyną na nasze życie. Pieniądze to atrybuty w drodze do szczęścia. Lepiej jest mieć pieniądze niż ich nie mieć. Badania naukowe jasno nakreślają wnioski. Wraz ze wzrostem wynagrodzenia, rośnie subiektywne odczuwanie szczęścia. Chcąc spełnić swoje marzenia, potrzebujemy mieć zawsze w zanadrzu odłożone środki finansowe. Wobec tego, jak zbliżyć się do stanu bogactwa w naszym życiu? Bogactwo – jak je osiągnąć? Prezentujemy praktyczne wskazówki, które mogą pomóc Ci w drodze do szczęścia i zamożności.

fot.unsplash

Oszczędzanie

Można by rzec, że jest to bardziej ograniczenie. W końcu wiele osób chciałoby osiągnąć bogactwo, by móc pozwolić sobie wreszcie na jeszcze więcej rzeczy. Jednak warto zadać sobie pytanie, czy aby na pewno potrzebujemy kolejnej pary bluzki, kolejnego urządzenia w kuchni czy nowych kolczyków? Jeśli przejdziemy z konsumpcjonizmu na minimalizm, możemy spodziewać się większej kwoty na naszym koncie. W końcu będziemy kupować tylko to, co naprawdę nam się przyda. Dodatkowo nie będzie wymagać to od nas większego wysiłku. Większa ilość gotówki pozostała na koncie, a my nawet nie musieliśmy spędzać nadgodzin w swojej pracy. Nie musimy rezygnować z czegokolwiek, co sprawia nam radość! Jednak często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że przepłacamy za coś z niewiedzy lub nawet z przyzwyczajenia. Pozbycie się tych nawyków często nie kosztuje nas ogromnych wyrzeczeń, więc warto spróbować ograniczać nasze wydatki. Napisaliśmy już wiele artykułów na temat świadomego oszczędzania. Koniecznie przeczytaj:

Pieniądze. Jak oszczędzać zarobione pieniądze? ‎

Twoje finanse. Konsumpcjonizm, minimalizm i zero waste

Wydatki przez które tracisz pieniądze

Oszczędzanie poprzez dodawanie – usługi bankowe

Kształcenie się w swojej specjalizacji i samorozwój

Mówi się, że że studia są potrzebne do tego, by dobrze zarabiać. I tak i nie. Najważniejsza jest specjalizacja w danej dziedzinie i ciągłe poszerzanie swoich horyzontów. Warto mieć dyplom, ale jeszcze bardziej warto mieć cenne doświadczenie. Nigdy nie można liczyć na to, że wystarczy ”przebrnięcie” przez kilka lat studiów. Jeśli chcesz dobrze zarabiać, musisz wykazać się cechami pożądanymi przez rynek pracy i firmy, które zatrudniają wyspecjalizowanych pracowników. Jeśli uczęszczasz na studia, to dyplom da Ci może 30% sukcesu. Ważna jest praktyka. Dowiedz się więcej, jak możesz zdobyć cenne doświadczenie zawodowe na studiach.

Na pewno znasz wiele osób, które musiały mieć w sobie mnóstwo samozaparcia, by wyjść ze skrajnej biedy. Dziś te osoby prowadzą swoje biznesy i są ludźmi sukcesu albo po prostu powodzi im się nieźle. Wniosek jest taki, że pieniądze mają Ci, którzy chcą i potrzebują je posiadać. Warto przyjrzeć się nawykom ludzi bogatych i wprowadzać te zasady w życie. Jeśli po pracy tracisz swój cenny czas na oglądaniu telewizji i piciu piwa, może warto wprowadzić nawyk czytania książek przez 30 minut dziennie? Trudno cokolwiek zmienić marnując czas. W końcu czas to pieniądz. Warto wiedzieć, że ludzie bogaci nigdy nie przestają rozwijać się, nawet w wolne chwile. Książka o tematyce, jaką szczególnie pasjonujemy się, powinna być stałym elementem w naszym życiu. Może warto zgłębić swoją wiedzę o finansach? Zobacz koniecznie książki o tematyce finansowej, które musisz przeczytać!

Dawanie innym ludziom tego, czego chcą/potrzebują

Dzielenie się swoją pasją i szczęściem z innymi – to jest podstawa do sukcesu. Nic tak nie cieszy człowieka jak możliwość zmiany otaczającego go świata. Mowa o zmianie na lepsze! Jeśli chcesz osiągnąć bogactwo, musisz zająć się w życiu tym, co lubisz, bo tylko to sprawi, że będziesz w stanie generować satysfakcjonujące Cię zyski. Jednak nie wystarczy tylko pasja. Warto znaleźć niszę i produkować dla niej swoje produkty. Jeśli na start interesujesz się zdrowym odżywianiem, możesz stworzyć np. catering dietetyczny. Jeśli kochasz swoją pracę z pewnością łatwiej będzie Ci generować z niej wysokie zyski i stawać się powoli osobą zamożną. Powodzenia!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here