fot.unsplash

Codzienne nawyki ludzi bogatych. Od jakiegoś czasu stawiasz swoje pierwsze kroki w świecie finansów, uczysz się o inwestycjach czy po prostu zaczynasz piękną drogę życiową, zwaną dorosłe życie. Możliwe też, że te początki masz już dawno za sobą. Wciąż jednak szukasz rozwiązań, jak zoptymalizować niektóre obszary swojego życia. Oczywiście po to, by osiągać sukcesy, zarabiać pieniądze i nie tracić zbyt wiele. Co należy zrobić, by zacząć torować sobie drogę do sukcesu? Jeśli chcesz osiągnąć bogactwo finansowe i te mentalne, musisz zacząć studiować życie osób, które przeszły drogę od zera do milionera. Odkryjesz jak to się stało, że te osoby osiągnęły prawdziwy sukces  i spełnienie życiowe. Czy to był los na loterii, spadek po rodzicach czy droga na skróty? Najczęściej było zupełnie na odwrót. Często było to długa i wyboista droga zbudowana na systematyczności. Poznaj codzienne nawyki ludzi bogatych.

1. Dbanie o regularny sen/wczesne wstawanie

Zamożni tego świata zdają sobie sprawę z ogromnej wagi snu w ich w życiu. W czasie nocy organizm regeneruje się i naprawia. Sen jest niezbędny by zachować odporność i odpowiednią pracę serca. Zarwanie chociaż jednej nocy może odbić się znacząco na naszym funkcjonowaniu. Dlatego ludzie zamożni dbają o regularny sen od 7-9 godzin dziennie. Czy się wali, czy się pali – sen to podstawa, by jakoś zaradzić jutrzejszym sprawom. Ponadto mają oni nawyk wczesnego wstawania – wielu z nich nie wyobraża sobie wstać przed 6 rano. Gdy jest tak wcześnie, mają oni szansę na zrealizowanie wielu spraw i projektów, jeszcze zanim obudzi się reszta świata. Nie muszą to być nawet zawodowe projekty, a może to być po prostu realizowanie takich czynności jak przygotowanie sobie posiłków na cały dzień czy wykonanie serii treningów.

Dzięki przespaniu odpowiedniej ilości godzin w odpowiednim czasie, wykonanie wszystkich tych czynności przebiega bardzo sprawnie i przyjemnie.

2. Dbanie o swoje zdrowie

Osoby zamożne dbają o swoje zdrowie i kondycję, gdyż zdają sobie sprawę, że w zdrowym ciele zdrowy duch i zdrowy umysł, co ma wpływ na podejmowanie odpowiednich decyzji np. inwestycyjnych. Dlatego zdrowe odżywianie i regularne ćwiczenia to podstawowe elementy ich codzienności. Pomagają zachować witalność, skupienie i stabilny nastrój. Bogacze inwestują nie tylko w akcje, nieruchomości i złoto. Wykładają też spore pieniądze na produkty najlepszej jakości, często ekologiczne i co najmniej 3 razy droższe od tych konwencjonalnych.

Inwestycja w zdrowie jest tą pierwszą i najważniejszą inwestycją ludzi bogatych.

Codzienne nawyki ludzi bogatych
fot.unsplash

 

3. Czytanie książek

Regularne czytanie książek stymuluje mózg do wytężonej pracy i poprawia pamięć. Ponadto czynność ta rozwija wyobraźnię i zapewnia zastrzyk nowych informacji. Nie masz czasu na czytanie? Wykreuj go. W gąszczu codziennych spraw zawsze znajdziesz chwilę. Możesz czytać 15 minut dziennie – mniej znaczy więcej. Twórca Tesli i SpaceX, Elon Musk wielokrotnie wyznawał, że już jako dziecko poświęcał się czytaniu. Powiedział też, że to właśnie literatura zainspirowała go do budowy rakiet i samochodów. Brytyjski przedsiębiorca Richard Brandson podkreśla, że choćby jego grafik był wypchany po brzegi, zawsze znajduje czas na czytanie.  Często podkreśla, że jedną z najważniejszych rzeczy jest dla niego czytanie – odpowiednie lektury ukształtowały go jako człowieka i jako przedsiębiorcę.

Podsumowując – doba każdego z nas ma 24 h, zawsze znajdziemy w niej czas na czytanie, chociażby 15 minut dziennie.

Codzienne nawyki ludzi bogatych
fot.unsplash

4. Różne źródła dochodu

Ludzie zamożni są wolni od jednego etatu, jednego szefa i jednego zajęcia w życiu. Mają kilka źródeł dochodu. Najczęściej jest to dochód pasywny – zajmują się wynajmem mieszkań, są członkami spółki albo czerpią środki z inwestycji na giełdzie. Nawet jeśli stracą jedno źródło dochodu, to wiedzą że mają w zanadrzu jeszcze inne możliwości na zarabianie. To sprawia, że kładą w życiu nacisk na oszczędność i zapobiegliwość.

Jak to mówią – przezorny zawsze ubezpieczony.

Codzienne nawyki ludzi bogatych
fot.unsplash

5. Otaczanie się pozytywnymi ludźmi w życiu

”Kto z kim przystaje, takim się staje’. Ludzie majętni wciąż chcą rozwijać się i nie spoczywać na laurach. Dlatego oczywiste jest dla nich zadawanie się z podobnymi do siebie ludźmi o takich samych celach, tak aby nigdy nie przestawać piąć się w górę.

Proste, regularne nawyki są faktorem zmieniającym nasze codzienne życie. Jeśli chcesz osiągać sukcesy na tle finansowym, zacznij od budowania podstaw!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here