Myślisz nad tym, by założyć własną firmę? Jesteś na etapie rozmyślań, czym najlepiej jest się zająć? Po wielu przemyśleniach, zdajesz sobie sprawę, że niestety nie jesteś w stanie wyłożyć na biznes zbyt wielu środków. Jest to częsta sytuacja, jaka przydarza się początkującym przedsiębiorcom. Brak pieniędzy, brak wiary we własne możliwości i niejasne perspektywy sprawiają, że potrafią oni utknąć w martwym punkcie. Niekiedy tylko zostaje pomysł pozostania na etacie dla poczucia bezpieczeństwa. A gdyby tak poznać pomysły na najlepsze biznesy z małym/zerowym wkładem własnym? W dzisiejszym artykule przedstawimy najbardziej korzystne opcje.

fot.unsplash

Biznesy franczyzowe z małym wkładem własnym

Franczyza jest rozwiązaniem dla osób, które nie mają pomysłów na biznes lub chcą zminimalizować ryzyko niepowodzenia. Rozpoczęcie biznesu franczyzowego oznacza przyjęcie nazwy, technologii, doświadczenia i strategii marketingowych istniejącej marki. Odbywa się to za określoną opłatą w stronę franczyzodawcy. Dzięki temu już na start otrzymujemy pewność, że naszymi odbiorcami będą określone grupy klientów. Często można dojść do wniosku, że franczyza oznacza same wysokie koszty i inwestycje, jednak czy to zawsze prawda? Może tak być, jeśli zakładamy własny sklep McDonald’s. Wiąże się to z kosztami inwestycyjnymi na poziomie nawet 2 mln złotych! Jednak w przypadku wielu innych franczyzn, koszty te nie muszą być już wcale takie wysokie. Oto przykłady franczyzn, które nie wymagają wysokiego kapitału:

  • Ecomyjnia(opłata wstępna wynosząca jedynie 300 zł + pomoc franczyzodawcy w uzyskaniu środków na biznes)
  • ”U Lodziarzy”(kwota inwestycji wynosi od 6 do 10 tys. zł + pomoc franczyzodawcy w dotarciu do klientów)
  • eSmoking World(ok. 30 tysięcy złotych wkładu własnego + własny lokal do dyspozycji)
  • Bafra Kebab( opłata franczyzowa wynosi jedynie 500 zł, a koszt przygotowania przyczepy waha się od 10 do 20 tys. zł)
  • Lodolandia( kwota inwestycji wynosi około 10 tys. zł, wlicza się w to kupno budki z lodami)
  • Sklep Żabka( koszt inwestycji wynosi 5 tys. zł. Za te pieniądze franczyzobiorca otrzymuje sklep wart. ok. 200 tys. zł.)

Zarabianie na pisaniu w internecie

Jeśli posiadasz lekkie pióro, cenisz sobie elastyczność swojej pracy i specjalizujesz się w konkretnej dziedzinie, świetnym pomysłem jest rozpoczęcie swojej pracy jako copywriter. Zawód ten polega na tworzeniu tekstów do publikacji. Jest to praca, jaką możesz wykonywać z dowolnego miejsca na świecie. Na sam początek nie potrzebujesz wkładać w to żadnych środków finansowych. Jedyne czego potrzebujesz to laptop/komputer i dostęp do internetu. Swoją drogę zawodową możesz zacząć ogłaszając się na portalach takich jak Oferia, Useme czy Freelancer. Jeśli posługujesz się biegle konkretnym językiem, możesz zacząć zarabiać również na tłumaczeniu tekstów w internecie. Inną opcją jest też praca jako korektor tekstów.

Zarabianie na blogowaniu

Ten pomysł również nie wymaga większych inwestycji oprócz ewentualnego kupna domeny. Jeśli specjalizujesz się w jakiejś konkretnej dziedzinie i również jak w przypadku copywritingu, posiadasz lekkie pióro, blogowanie może okazać się świetnym pomysłem na własny biznes. Wymaga tylko cierpliwości i zaangażowania, bo proces pozyskiwania klientów jest czasochłonny. Blogowanie jest świetnym pomysłem na przekucie Twojej pasji w biznes.

fot. unsplash

Zostań korepetytorem

Jeśli posiadasz konkretną wiedzę i znasz się na swoim fachu, możesz przekuć to w dochodowy biznes do którego rozpoczęcia nie potrzebujesz żadnego wkładu własnego. Za godzinę udzielanych korepetycji możesz zarobić od 20 do ponad 100 zł. Biznes korepetytorski można prowadzić w ramach działalności nierejestrowanej, jeśli przychody nie przekraczają 1400 zł miesięcznie.

Działalność rękodzielnicza

Jeśli posiadasz zdolności manualne, możesz zająć się sprzedażą własnego rękodzieła. Może być to projektowanie biżuterii czy szycie ubrań. Wymaga to inwestycji w materiały potrzebne do produkcji akcesoriów czy maszyny do szycia w przypadku produkcji handmade’owej odzieży. Działalność rękodzielnicza musi być zarejestrowana w sytuacji, gdy przychodzi przekraczają kwotę 1400 zł miesięcznie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here