Wykształcenie oznacza pewien prestiż, ale i kwalifikacje. Żeby pracować w konkretnej branży trzeba poświęcić czas na studia i skończyć konkretny kierunek. Wybór niekiedy bywa trudny, bowiem jest to poświęcenie wielu lat na rzetelną naukę. Oprócz pasji do danego kierunku, warto wziąć też pod uwagę, ile możemy zarobić tuż po zakończeniu edukacji. Wybierając odpowiedni kierunek, możemy liczyć na pewne zatrudnienie tuż po skończeniu nauki i nieprzeciętne pieniądze, jak na początek. Prezentujemy nasz ranking najbardziej przyszłościowych kierunków studiów. Studia po których znajdziesz pracę.

kierunek studiów
fot.unsplash

1. Finanse i rachunkowość

W związku z ciągłym rozwojem gospodarczym rośnie zapotrzebowanie na wszelkiego rodzaju specjalistów do spraw finansów. Po studiach można liczyć na zatrudnienie m.in jako Asystent Działu Finansowego, co na początek daje 3 500 zł brutto miesięcznie. Później te stawki rosną w zależności od przyjętego stanowiska. Specjalista finansowy może liczyć na stawkę minimum 5 000 zł brutto miesięcznie. Z kolei zarobki doradcy podatkowego kształtują się na poziomie od 5 710 zł do 8 000 zł brutto miesięcznie.

2. Prawo

Prawo jest jednym z najbardziej popularnych kierunków studiów. Same studia są niezwykle zróżnicowane, co też przekłada się na późniejsze zarobki. Można wybrać zawód adwokata, prawnika, notariusza prawnego, sędziego, prokuratora czy kuratora. W zależności od specjalizacji i tego, czy dana osoba szkoliła się również na studiach, zarobki będą wahać się od 3 000 zł do ponad 10 000 zł brutto miesięcznie.

studia
fot.unsplash

3. Informatyka

Branża IT intensywnie rozwija się szczególnie w czasach, gdy współczesny świat został opanowany przez nowoczesne technologie. Wymaga więc ciągłego kształcenia się w tym zakresie. Studia skutecznie przygotowują do pracy w zawodzie i już na start można liczyć na stanowisko juniora developera i zarobki rzędu 5 000-7 000 zł brutto miesięcznie. Kariera w branży IT umożliwia szybki rozwój i możliwość awansu, dzięki czemu zarobki stale rosną.

kierunek studiów
fot.unsplash

4. Medycyna

Zawody medyczne cieszą się dużym uznaniem wśród społeczeństwa. Kierunek jest wymagający, więc studia zdają tylko osoby najbardziej zdeterminowane. Nic dziwnego, że jest ogromne zapotrzebowanie na prawdziwych specjalistów. Studia medyczne kształcą nie tylko lekarzy, ale też fizjoterapeutów, ratowników medycznych, radiologów, analityków medycznych, czy pielęgniarki. Średnia zarobków lekarza rezydenta wynosi 3850 zł brutto. Wraz z ciągłym dokształcaniem się na studiach podyplomowych pensja wzrasta do około 5 000 złotych i wyżej.

5. Marketing i zarządzanie

Zarządzanie i marketing – połączenie tych dwóch obszarów w biznesowy kierunek studiów wciąż cieszy się popularnością. Dostarcza niezbędnej wiedzy do tego, by organizować i kierować działaniami marketingowymi oraz tworzyć skuteczną strategię osadzoną w rynkowych realiach. Wraz z rozwojem technologii i rozprzestrzenieniem się mediów społecznościowych, branża marketingu w dużej mierze przeniosła się do internetu. Oprócz wymaganych studiów, mile widziane jest również doświadczenie zdobyte na różnych stażach i szkoleniach. Średnia wartość zarobków na początek dla Młodszego Specjalisty ds. Marketingu wynosi 3800 zł brutto.

fot.unsplash

6. Ochrona środowiska

Ochrona środowiska jest jednym z najbardziej przyszłościowych kierunków studiów. Możliwa jest po nich praca m.in  w przedsiębiorstwach gospodarki komunalnej, narodowym funduszu ochrony środowiska czy administracji rządowej i samorządowej. Zaczynając pracę w zawodzie jako Specjalista ds. ochrony środowiska można liczyć na zarobki wahające się od 3 820 zł do 5 730 zł brutto.

7. Dietetyka

Dietetyka jest jednym z najbardziej obleganych kierunków studiów. Zmagamy się wciąż z powszechnymi dolegliwościami i chorobami cywilizacyjnymi, których rozwój może zatrzymać tylko świadomość żywieniowa i praca ze specjalistą. Mediana zarobków dietetyków wynosi dzisiaj na start 2920 złotych brutto. W tej branży niezwykle istotne jest ciągłe poszerzanie wiedzy. Otwierając swój własny gabinet i poszerzając swoje zdolności, dietetyk może liczyć na zarobki rzędu 8 000 zł brutto miesięcznie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here