fot.unsplash

Perfumy – zapach luksusu, poczuj go, teraz! Zarówno kobiety jak i mężczyźni dbają o swój wizerunek. Robią to na wiele sposobów. Obnosząc się luksusowymi markami, nie zapominają też o dobrym stosownym zapachu podkreślającym ich osobę. Zapach owocowy, kwiecisty, korzenny, różany, pachnący lasem, pachnący dzikimi ziołami. Jest mnóstwo aromatów do wyboru. Inwestycja w dobre i jakościowe perfumy jest jak każda inna inwestycja w dobra luksusowe – można się bez niej obejść, bo i tak przeminie. Jednak jakby tak zastanowić się, to życie samo w sobie jest przemijalne, a jednak wciąż trwamy. Wciąż trwamy, często żyjąc z dnia na dzień. Jeśli pozwalasz sobie na codzienne przemijanie, może zrób to mając przy sobie równie przemijalny produkt. Niech będzie to flakonik Twoich ulubionych perfum.

Zamożni ludzie ceniący sobie jakościowe dobra luksusowe zdają sobie sprawę z wielu rzeczy. Wiedzą, że życie jest po to by doświadczać i wiedzą, że ma dawać nam mnóstwo przyjemności. Nawet jeśli przyjemność będzie krótka i ulotni się, jak właśnie – perfumy. 

Perfumy - zapach luksusu, poczuj go teraz!
fot.unsplash

Dlaczego warto inwestować w perfumy?

Chanel, Hugo Boss, Royal Crown, Jo Malone London, Puredistance, Douglas..Jest wiele renomowanych marek. Luksus pachnie i kosztuje. Dlaczego kosztują one po kilka tysięcy złotych? Przede wszystkim są unikatowe i niepodrabialne(prawdziwy koneser nie da się nabrać na podróbkę). Na wysoką cenę luksusowych perfum składa się wysoka jakość oraz pochodzenie surowców z których są sporządzane. Często są to surowce fair trade z zachowaniem szacunku dla środowiska naturalnego. W tych kwestiach różnią się znacznie od perfum ze sklepów sieciowych, które idą za potrzebami klientów i sprzedają swoje produkty masowo. W przypadku luksusowej marki to klient idzie za nią, a nie ona za nim.

Luksusowe marki mają wieloletnią tradycję, historię i sporą dawkę prestiżu w sobie. Każda przeciętna osoba ma wyrobione zdanie o tym, czym jest luksus. Zazwyczaj nie ma to za wiele wspólnego z prawdą. To tylko świadczy o tym, że luksusowa marka nie aspiruje do tego, by być rozpoznawana i rozumiana dokładnie przez każdego przeciętnego człowieka. Za to ludzie ceniący prestiż marki i kupujący jej produkty, sami stawiają u siebie kropkę nad ”i” w kwestii budowania profesjonalnego wizerunku i ponadczasowej elegancji. Warto  postawić na luksusowe perfumy ze względu na jakość, prestiż i ich dobre imię. Warto wydać więc 400 zł na perfumy marki Giorgio Armani. Bowiem lepiej mieć w rzeczywistości mniej, a bardziej jakościowo(drogo) niż kupić takie ”sieciówkowe” za 80 zł , nie odznaczające się trwałością i jakościowym, wystarczająco zadowalającym zapachem.

Perfumy - zapach luksusu, poczuj go teraz!
fot.unsplash

Jakie perfumy wybierać do pracy?

Praca to główne miejsce w którym chcemy na co dzień emanować profesjonalizmem. Składają się na to nasza wiedza, nasze maniery, odpowiedni dress code.. i odpowiednio dobrane perfumy. Nie ma bowiem nic gorszego niż duszący zapach intensywnych perfum, który rozchodzi się po całym biurze. Nie dość, że nie pozwala wszystkim pracować to zwyczajnie jest niedostosowany do sytuacji. Inny egzemplarz wybieramy na randkę, inny na spotkanie rodzinne, a jeszcze inny do biura. Zapach, który sobie wybierzemy powinien być neutralny, może wchodzić w kwieciste i lekko orzeźwiające nuty. Nie powinien powodować dyskomfortu u otoczenia, a raczej wprowadzać miłą atmosferę w pracy. Będzie z korzyścią dla wszystkich i z zachowaniem zasad savoir vivre.

Rynek kosmetyczny na świecie i w Polsce

Największym rynkiem kosmetyków(w tym perfum) na świecie jest Europa. Jego łączna wartość wynosi prawie 80 mld zł. Najwyższą konsumpcją kosmetyków w Europie mogą poszczycić się Niemcy, Francja i Wielka Brytania, gdzie wartości lokalnych rynków wynoszą odpowiednio 14 mld euro, 11,4 mld euro i 10,6 mld euro (dane z 2019 r.) Natomiast według prognoz – polski rynek kosmetyczny w 2021 wyniesie aż 20 mld zł, co stawia go na 6 miejscu na rynku europejskim. Na miejscu światowym wciąż plasuje się na 14 miejscu jako dystrybutor kosmetyków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here