fot.unsplash

Nasze czasy to czasy intensywnego rozwoju i nieograniczonych możliwości. Lubimy inwestować w siebie i uczyć się nowych, przydatnych umiejętności. Często podejmujemy decyzję o tym, aby podjąć się pracy już po szkole średniej albo w trakcie studiów. Oczywiste jest, że chcemy dobrze zarabiać, dlatego ważne jest inwestowanie w różne kursy i szkolenia. Najważniejsze jest bowiem to, jakie ma się umiejętności i jakie jest zapotrzebowanie na rynku pracy. Często nie potrzeba do tego żadnych studiów, które dla niektórych trwają zbyt długo. Niekiedy są również zwyczajną stratą czasu. Jaki kurs warto zrobić, by dobrze zarabiać?

Co chcę robić w życiu?

Należy sobie najpierw odpowiedzieć na pytanie, co chce się mniej więcej robić w życiu. To oczywiste, że nigdy nie wiemy na 100% , czym chcemy zajmować się całe życie, jednak po odpowiednim namyśle możemy nakreślić sobie ogólny zarys swojej ścieżki zawodowej. Jeśli jesteś już na starcie w czymś dobry np. ukończyłeś technikum gastronomiczne, może warto będzie zrobić kurs cukiernika? Pamiętaj, że nawet najlepsze pieniądze nie będą satysfakcjonujące, jeśli nie będziesz robić tego, co sprawia Ci przyjemność. Jeśli zrobisz kurs programowania wyłącznie po to, by dobrze zarabiać, a nie satysfakcjonuje Cię to w żaden sposób, to nie ma to najmniejszego sensu. Jeśli jednak kompletnie nie wiesz, czym chciałbyś zajmować się w życiu, przejrzyj poniższą listę, a może znajdziesz odpowiednie kursy i szkolenia w sam raz dla siebie!

Jakie kursy gwarantują dobrze płatną pracę?

fot.unsplash

1. Kursy programowania

Technika informatyczna (znana w skrócie jako IT) jest jedną z najlepiej rozwijających się branż na świecie. Ma to związek z powstawaniem coraz to nowszych technologii do których opatentowania potrzebni są wszelkiego rodzaju specjaliści. Kurs podstaw programowania Java to koszt około 2 700 zł(najniższa cena na rynku). Szkoła programowania jest dobrym początkiem na tej drodze zawodowej. Dzięki zainwestowaniu w kurs programowania możemy liczyć później na zarobki rzędu 4 000 zł brutto jako Junior Developer i możliwość awansu, a tym samym podwyższenie zarobków. Praca programisty może być wykonywana zdalnie.

2. Kurs grafika komputerowego

Na rynku można zauważyć rosnące zapotrzebowanie na grafików komputerowych. Jeśli masz umiejętności artystyczne i chcesz je rozwijać, dobrym pomysłem jest zainwestowanie w kurs graficzny. Możesz nauczyć się znajomości podstawowych programów jak Adobe Photoshop i Adobe Ilustrator. Jest to koszt od 370 do 500 zł za 12 godzin lekcyjnych. Może to być wstęp do dalszego rozwijania swojej kariery. Średnie zarobki grafika komputerowego kształtują się na poziomie 4 510 zł miesięcznie. Na start można zarobić ponad 3 000 zł brutto. Pracując jako grafik mamy możliwość pracy zdalnej jako freelancer.

fot.unsplash

3. Kurs Trenera Personalnego

Jeśli interesujesz się zdrowiem, dietetyką i sportem, dobrym pomysłem na drogę zawodową jest trenerstwo personalne. Kurs kosztuje od 1500 do 2200 zł. To nie tylko znajomość zasad dietetyki i fizjologii ludzkiego ciała, ale i również szeroko rozwinięte umiejętności interpersonalne. Na start w zawodzie można zarobić prawie 3 500 zł brutto na miesiąc.

4. Kurs kosmetyczny

Jeśli kosmetyki i pielęgnacja to Twoja broszka, kurs kosmetyczny z pewnością przyda Ci się aby poszerzyć kompleksowo swoje kwalifikacje. Zawodowy kurs kosmetyczny wynosi kilkaset złotych i może to być kurs stylizacji rzęs, kurs wizażu albo kurs makijażu permanentnego. Zarobki początkującego kosmetyka wynoszą 3500 zł brutto na miesiąc plus dodatek premii uznaniowych.

Ucz się języków!

Niezależnie od tego, na jakim etapie i stanowisku znajdujesz się w obecnym czasie, niezwykle przydatne jest uczenie się języków. Podstawowym językiem, który warto opanować biegle jest język angielski. Warto też uczyć się na własną rękę języka hiszpańskiego, francuskiego, niemieckiego, czeskiego itp. Ich znajomość pozwala poszerzyć swoje perspektywy zawodowe i umożliwić dobrze płatną pracę np. w obsłudze klienta. Kto wie, może kiedyś emigrujesz za granicę? Biegła znajomość języka jest zdecydowanie mile widziana, niezależnie od tego na jakim stanowisku się znajdujesz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here