fot.unsplash

 Samochody. Czy opłaca się je mieć? Czy opłaca się w nie inwestować? Tak. Inwestowanie pieniędzy jest zawsze dobrym pomysłem. Samochody to bardzo funkcjonalne dobra materialne, a ich wartość może z czasem wzrosnąć. Poza tym dla nas samych samochody są bardzo praktyczne i komfortowe. Dzięki nim możemy z łatwością przemieszczać się np. do pracy i sklepu, dzięki czemu przeniesiemy większą ilość zakupów do domu. Możemy przejechać się własnym samochodem tam, gdzie tylko chcemy – zarówno na nocną przejażdżkę jak i do Warszawy. Dzięki temu, że mamy własny samochód, zdobywamy niekiedy zdolności związane z motoryzacją, kiedy to spędzamy czas przy majsterkowaniu w garażu. Posiadanie auta uczy nas uważności i zorientowania na drodze, bowiem jesteśmy wtedy odpowiedzialni za innych pasażerów, których przewozimy.

Czy opłaca się mieć samochody?
fot.unsplash

Twoje auto jako maszynka do zarabiania pieniędzy

W jaki sposób możesz pomnożyć zyski za pomocą swojego samochodu? Potrzebujesz tylko prywatnego auta, skrupulatnie opracowany plan i zapał, by go zrealizować. To wystarczy na sam początek, by wystartować z uruchomieniem Twojego nowego biznesu. To tylko kilka ważnych kroków.

Biznes nr 1: Zostań taksówkarzem!

Potrzebne jest prawo kategorii B i specjalistyczny kurs na kierowcę taxi. Wymagana jest również licencja na prowadzenia auta na obszarze gminy. Udziela jej wójt, burmistrz lub prezydent. Sam kurs na kierowcę pojazdu taxi kosztuje około 300 zł, a egzamin mniej więcej 150 zł. Musisz zainwestować w kasę fiskalną i terminal płatniczy, często niezbędny okazuje się też router. Aby biznes był jak najbardziej profesjonalny, zaopatrz swoje auto w taksometr oraz belkę świetlną – tzw. kogut z napisem TAXI. Jego cena oscyluje między 50 a 300 zł. Same zarobki taksówkarza to średnio 2000 zł na rękę po odjęciu wszelkich kosztów za paliwo, naprawy w serwisie itp. Możesz też podjąć się współpracy z korporacjami, co zaowocuje większą liczbą klientów. W zamian będziesz musiał dzielić się z firmą częścią przychodów.

Biznes nr 2: Zostań kurierem!

Potrzebne Ci jest prawo kategorii B i własny samochód. Praca kuriera zaczyna się zazwyczaj wczesnym rankiem i jest nadzorowana przez koordynatora. Kurier pojawia się na początku w sortowni, gdzie odbiera swoje paczki. Następnie musi je załadować na samochód oraz wyruszyć w swoją codzienną trasę, by dostarczyć je odbiorcom. Mediana zarobków pracy jako kurier wynosi średnio 3380 zł brutto.

Biznes nr 3: Zostań dostawcą jedzenia!

Potrzebne Ci będzie prawo kategorii B i własny samochód. Wiele restauracji potrzebuje dostawcy jedzenia z własnym samochodem. Jest to jeden z wygodniejszych środków transportu, jeśli chodzi o komfort pracy. W zależności od tego, jakie będą ustalenia z pracodawcą – rozliczenie może odbywać się jako konkretna stawka doliczana za każdy przejechany kilometr lub może nastąpić zwrot opłat za paliwo.

Oczywiście jest jeszcze wiele różnych możliwości i prac jakich możesz się podjąć: prywatny kierowca, instruktor jazdy czy prowadzenie firmy organizującej przeprowadzki..

Czy opłaca się mieć samochody?
fot.unsplash

Inwestowanie w samochody klasyczne

Czy warto inwestować w samochody, aby później je sprzedawać? Inwestowanie w pojazdy ma największą późniejszą stopę zwrotu sięgającą ponad 300% początkowej wartości. Europejski rynek obrotu samochodami klasycznymi szacowany jest na prawie 20 miliardów euro rocznie. Najbardziej jest rozwinięty w Europie Zachodniej w krajach takich jak Wielka Brytania i Niemcy. Do najbardziej obleganych przez inwestorów marek samochodów klasycznych należą Porsche, Ferrari, Rolls-Royce, Aston Martin, Bentley, Polonez, BMW, Bugatti, Jaguar, Mercedes. W Polsce na rynku samochodów klasycznych dominują pojazdy rodzimej produkcji takie jak popularne maluchy, Warszawy i Syreny. Najpopularniejszymi i najbardziej cenionymi są te auta wyprodukowane w okresie przedwojennym i te powojenne aż do lat 80’XX.wieku. Samochody klasyczne są jak wino – im starsze, tym lepsze. Dlatego ich wartość rośnie z każdym rokiem, a handel nimi kwitnie, przynosząc obfite zyski. Plasuje się w czołówce najpopularniejszych inwestycji alternatywnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here