kurier

Włochy to piękny kraj w południowej części Europy, który wielu z nas chętnie odwiedza. Zachwycają wspaniałą kuchnią, pięknymi krajobrazami i zapierającymi dech w piersiach zabytkami. Niejedna osoba zostaje tam na dłużej albo nawiązuje bliższe kontakty z mieszkańcami. Nic więc dziwnego, że wysyłanie paczek do Włoch to dla wielu z nas codzienność: czy to za sprawą przebywającej tam rodziny, czy znajomych. Co zatem warto wiedzieć, decydując się na jej nadanie?

Atrakcyjna cena i sprawdzeni przewoźnicy

Przede wszystkim chcąc wysłać paczkę do Włoch, należy wyszukać odpowiedniego przewoźnika. Powinien zapewniać bezpieczeństwo i być w pełni godny zaufania, a jednocześnie muszą charakteryzować go korzystne ceny dla klientów indywidualnych. To dwie podstawowe kwestie, które sprawią, że paczka przede wszystkim trafi do odbiorcy w nienaruszonym stanie i krótkim czasie, a także nie obciąży zanadto nadawcy.

Wiedząc o tym wszystkim, warto skorzystać z platformy logistycznej epaka.pl. Oferuje ona porównanie poszczególnych przewoźników, z którymi współpracuje, co ułatwia wybór najkorzystniejszej oferty. Ze względu na to, że wszystko odbywa się online, bardzo łatwo można zapoznać się ze szczegółami każdej z ofert.

Warto przy tym pamiętać, że wszyscy przewoźnicy oferują usługę śledzenia paczki i kierują się zasadami najwyższej jakości i zaufania. Dzięki temu możesz bezpiecznie zdecydować się na każdego z nich, kierując między innymi takimi szczegółami jak dodatkowe opcje oraz czas odbioru paczki, który najbardziej ci pasuje.

Czy można samodzielnie nadać paczkę do Włoch?

Oczywiście – właśnie takim rozwiązaniem jest skorzystanie z platformy logistycznej, która pozwala na samodzielne wypełnienie formularza i prowadzi krok za krokiem aż do utworzenia listu przewozowego. Dzięki temu kurier do Włoch przyjedzie do twojego domu, aby odebrać paczkę. Nie będziesz musiał wykonywać żadnych dodatkowych czynności ani nigdzie jeździć, by sfinalizować cały proces. A po oddaniu paczki wystarczy tylko śledzić jej drogę za pomocą narzędzia online. W efekcie samodzielnie zrobisz wszystko, co inaczej musiałaby wykonywać za ciebie firma: utworzysz zlecenie, przekażesz pakunek i będziesz go monitorował aż do chwili, w której trafi do odbiorcy.

Czy zapłacisz cło?

Kolejna ważna kwestia dla wielu osób to cło. Okazuje się, że wybierając kuriera z pomocą operatora logistycznego epaka.pl nie zapłacisz cła, o ile tylko dodasz wszystkie niezbędne dokumenty do paczki. Wystarczy wykonać niezbędne, opisane na stronie kroki, by nie stanowiło to problemu i by uniknąć oclenia na granicy.

Efekt? Przesyłka nie pociąga za sobą dodatkowych kosztów, a jej szybka dostawa i bezpieczeństwo są atrakcyjną propozycją dla każdego, kto chciałby przekazać coś swoim bliskim we Włoszech.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here