Agencje SEO

Agencje seo bardzo często wykorzystywane są do pozycjonowania witryn. Wiele osób jednak nie wie do końca, jakie jednak usługi oferują i z jakimi problemami możemy zwrócić się do takich agencji. W tym tekście opisujemy wszystkie podstawowe usługi, jakie świadczą agencje seo oraz jakie dodatkowe czynności mogą zaproponować nam tego typu agencje.

Audyt SEO

Pierwszą i jedną z podstawowych usług, jakie świadczą agencje SEO, jest audyt stron internetowych — ogólny oraz pod kątem seo. Specjaliści pracujący w takich agencjach na nasze życzenie lub przed podjęciem pozycjonowania witryny sprawdzą ją dokładnie pod wieloma kątami. Usługę audytu możemy zamówić niezależnie i okazjonalnie lub otrzymać ją w pakiecie np. wraz z pozycjonowaniem. Jest ona jedną z głównych usług, jakie spotkamy w agencjach seo, gdyż pozwala zdiagnozować witrynę i poznaj jej aktualny stan, co z kolei jest konieczne do wykonywania dalszych czynności. Audyty seo wykonywane przez agencje są nieco droższe od tych wykonywanych przez freelancerów czy automaty w serwisach audytujących. Audyt taki jest przeprowadzany pod kątem naszej witryny, branży, celu, jaki chcemy osiągnąć, a pracownicy interpretują odpowiednio do sytuacji wyniki i rekomendują konkretne rozwiązania. Audyty w agencjach seo, są zatem dokładne i wiarygodne oraz dostarczają nam wielu danych.

Optymalizacja witryny

Kolejną i również jedną z podstawowych usług oferowanych przez agencje seo jest optymalizacja witryn. To podstawowe działanie, które jest punktem wyjściowym dla kolejnych ruchów agencji. Jeśli wybierzemy tę opcję, specjaliści z agencji sprawdzą witrynę oraz dostosują ją w odpowiedni sposób do wyszukiwarki Google. Dostosowanie będzie polegało m. in. na ogólnym przeprojektowaniu konstrukcji, aby szkielet witryny był prosty czy przyspieszeniu wczytywania się witryny np. poprzez użycie grafik o niższej rozdzielczości, zmianie hostingu itp. Specjaliści zadbają również o wersję mobilną witryny, odpowiednie dane strukturalne czy wszystkie kwestie techniczne, które mają jakikolwiek wpływ na pozycjonowanie witryny w Google.

Optymalizacja witryny to również dostosowanie jej pod odpowiednie słowa kluczowe (o ich wyborze poniżej). Specjaliści z agencji ustawią zatem odpowiedni tytuł oraz opis widoczne wraz z linkiem w wynikach wyszukiwania, odpowiednie śródtytuły, dane w stopce czy metadane. Na stronie internetowej pojawiać będą się też teksty seo zawierające odpowiednie frazy, które są odpowiednio tworzone i formatowane, aby przynosiły jak najwięcej korzyści. Specjaliści będą zamieszczali na naszej stronie linki wewnętrzne, prowadzące do innych części serwisów, które mają za zadanie pomóc w indeksowaniu witryny robotom Google i zachęcić czytelników do przeczytania kolejnego tekstu.

Wybór fraz i słów kluczowych

Optymalizacja witryny www to również dostosowanie jej pod odpowiednim kątem fraz i słów kluczowych. Agencje seo dokładnie zbadają rynek, na jakim działamy oraz różne typy fraz. Agencja ustali również jakie frazy dają nam najwięcej korzyści i pod którymi słowami kluczowymi możemy odnieść największe korzyści. Słowa takie badane są na podstawie różnych statystyk oraz dobrane do naszej witryny.

Pozycjonowanie ogólne, szerokie, lokalne…

Agencje seo wykonują również różne typy pozycjonowania. Podstawowym typem jest ogólne pod kilka najważniejszych fraz, pod którymi chcemy być widoczni w sieci. Coraz częściej agencje seo oferują też pozycjonowanie szerokie pod wszystkie frazy z danej kategorii, pozycjonowanie lokalne w obrębie danej lokalizacji czy mobilne pod urządzenia mobilne. Przeważnie każda agencja ma kilka typów pozycjonowania do wyboru. Każdy typ będzie różnił się działaniami on site i off site. Do działań na stornie zaliczyć możemy np. odpowiednią optymalizację czy zamieszczanie tekstów seo, a do działań poza stroną np. link building na odpowiednich forach internetowych.

Kampanie, Google Ads, Fb Ads… — usługa dodatkowa

Agencje seo oprócz swojej podstawowej oferty typowo związanej z pozycjonowaniem witryn, oferują również usługi dodatkowe. Pierwszą jedną z najpopularniejszych jest tworzenie i prowadzenie kampanii reklamowych. Najpopularniejszymi systemami są np. Google Ads lub Facebook Ads. Pracownicy agencji przeanalizują rynek, ustalą grupy odbiorców, skonfigurują reklamę oraz będą czuwali nad taką kampanią reklamową. Jest to komfortowa usługa, gdyż samodzielnie nie musimy prowadzić kampanii, a możemy zdać się na doświadczenie profesjonalistów w zamian za opłatę. Odpowiednio skonfigurowana reklama czy odpowiednie zarządzanie budżetem to duża część sukcesu. Agencje mogą pobierać opłaty procentowe od budżetu np. 20% lub doliczać swoją stałą opłatę za tego typu działania.

Copywriting — usługa dodatkowa

Bardzo często oferowanymi usługami przez agencje seo jest też copywriting czy seo copywriting. Agencje takie coraz częściej zatrudniają copywriterów lub współpracują z nimi. Dzięki temu w agencji seo możemy zamówić wpis blogowy, artykuł sponsorowany, dowolny tekst czy tekst seo zoptymalizowany pod odpowiednie frazy. Taka usługa dodatkowa doskonale sprawdza się, jeśli potrzebujemy tekstów, a już korzystamy z agencji seo. W ten sposób nie musimy zatrudniać czy szukać innego copywritera, a możemy jedynie zamówić konkretne teksty i otrzymać je w pakiecie z usługami seo. Jeśli agencje seo posiadają własnego copywritera oraz specjalistów z tej dziedziny, mogą zaoferować nam również content marketing, czyli kompleksową strategię marketingową polegającą na przyciąganiu klientów jakościowymi treściami np. poradnikami, e-bookami czy artykułami tematycznymi.

Social media — usługa dodatkowa

Coraz częściej pojawiającą się usługą oferowaną przez agencje seo jest prowadzenie social mediów. Są one niezwykle ważne i u wielu klientów są rozwijane wraz z samą stroną internetową. Agencja może zatem zaproponować nam stworzenie profilu, jego prowadzenie czy zwiększenie zasięgu marki w social mediach. Regularne dodawanie postów, organizowanie konkursów czy odpowiadanie na pytania klientów. Profesjonalne prowadzenie strony w social mediach jest dużym ułatwieniem, gdyż nie musimy samodzielnie przeznaczać na tę czynność czasu, a specjaliści wykonają pracę zdecydowanie lepiej od nas.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here