Różnice między kredytami, a pożyczkami ratalnymi

Wielu z nas zastanawia się nad tym w czym tkwi różnica między pożyczką ratalną, a kredytem. Niektórzy z nas tę różnicę dostrzegają jedynie w nazwie, ale prawda jest rzecz jasna ( https://pozyczkolog.pl/pozyczki-ratalne/ ) tą o wiele bardziej złożoną. Mowa tu konkretnie o tym, że jeśli weźmiemy pod uwagę wybór pracownika budowlanego zaliczanego do etatowego i zarabiającego mniej więcej tę średnią miesięczną pensję. Taka osoba ze stałymi dochodami może na bardziej atrakcyjnych warunkach wziąć tę pożyczkę ratalną w marcu 2022 w wybranym banku i w wysokości 50 000zł, choć już w czerwcu w tym samym banku lepiej takiemu pracownikowi będzie wziąć kredyt. Tak rzecz jasna może być i co równie istotne osoby biorące kredyty i pożyczki ratalne nie wiedzą jak bardzo się zmienią warunki brania pożyczek ratalnych. Zmiany takowe da się mniej więcej przewidzieć w czasach stabilnych ekonomicznie, czyli wtedy gdy ten wzrost gospodarczy wynosi jakieś trzy i pół procenta na plusie. Problem tkwi jedynie w tym, że obecnie mamy czasy pandemii, blokowanie gospodarki i rosnącą inflację. Tego typu uwarunkowania gospodarcze to spory minus i dlatego wielu ludzi robi sporo, by nie brać pożyczki ratalnej lub kredytu.

Pandemia i podwyżki na rok 2022

Nie da się ukryć tego, że teraz żyjemy w tych dość nieciekawych czasach powiązanych z blokowaniem gospodarki ze względu na pojawiające się nowe mutacje groźnego wirusa. Kolejne miesiące blokowania gospodarki to rzecz jasna wzrost inflacji, czyli ten ( https://pozyczkolog.pl/pozyczki-ratalne/ ) spadek wartości pieniądza i rosnące ceny w sklepach. Do tego wszystkiego rzecz jasna dochodzą podwyżki cen energii elektrycznej i gazu. Spółki obracające gazem i energią to też i te, w których to udziały ma skarb państwa. Jednym słowem Polski rząd nie chce pozostawić tych spółek na finansowym minusie i nie chce też obciążyć odbiorców wrażliwych, choćby takich jak chorujący emeryci. Dlatego za podwyżki swoje i czyjeś zapłacą polscy przedsiębiorcy, którzy mają już problemy ze spłacaniem pożyczek ratalnych i kredytów i zastanawiają się nad tym czy warto zamienić kredyt na tę drugą opcję w innym banku.

Inne istotne wzmianki

Oprocentowanie pożyczek ratalnych rośnie dziś i dla pożyczek ratalnych i dla kredytów, choć w każdym banku ten wzrost wygląda nieco inaczej. Wzrost tego oprocentowania zależy dziś od postępu inflacji, a takowa postępuje tak długo, jak długo blokowaną jest gospodarka. Koniec pandemii w tym kontekście przyniesie ulgę, ale nie wiadomo kiedy dokładnie się skończy, bo teraz mamy czas wariantu omikron, a jego pojawienie się jeszcze latem 2021 wydawało się być jedynie ponurą przepowiednią.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here