Jak poradzić sobie z cyklami koniunkturalnymi w biznesie

Wiele jest wyzwań, przed którymi stają ci, którzy decydują się porzucić swoją pracę, aby założyć firmę. Biurokracja, podatki, składki na ubezpieczenie społeczne i koszty pracy to tylko niektóre z codziennych zmartwień przedsiębiorcy. W tym problematycznym świecie mamy jeszcze do czynienia z cyklami gospodarczymi i zmiennymi zachowaniami rynkowymi. Nie jest więc przypadkiem, że tak wiele firm bankrutuje przed pierwszym rokiem istnienia, a tylko mniejszość z tego odsetka przetrwa do piątej rocznicy. Mając na uwadze te trudności, zebraliśmy kilka wskazówek, które pomogą Ci dostosować swój projekt i przezwyciężyć nieuniknione kryzysy rynkowe.

Trudności gospodarcze sprzyjają innowacjom

Inteligentny przedsiębiorca wie, jak wykorzystać cykle gospodarcze na swoją korzyść. Niekorzystne scenariusze gospodarcze wyzwalają poszukiwanie prawdopodobnych rozwiązań i wyostrzają kreatywność dobrego przedsiębiorcy. Dlatego właśnie w tym pozornie niesprzyjającej sytuacji ekonomiczniej, rynek jest najbardziej otwarty na nowe pomysły. Dlatego w obliczu trudnej sytuacji gospodarczej trzeba wykorzystać swoją kreatywność i zaryzykować znalezienie innych rozwiązań. Ta złożona i trudna do wykonania misja wymaga doskonałego wyczucia czasu. W tym procesie przydatne mogą być rozmowy z bardziej doświadczonymi przedsiębiorcami, poszukiwanie konkretnych szkoleń, np. w formie warsztatów, oraz korzystanie z pomocy konsultantów. http://pgf-cefarm-lublin.pl/

Jak działają cykle koniunkturalne?

Trudno jest wyjaśnić cykle koniunkturalne w prosty sposób. Aby odnieść sukces w biznesie, nie trzeba być ekspertem od makroekonomii, ale trzeba być ekspertem w segmencie, w którym się działa. Cykle gospodarcze charakteryzują się okresowym ruchem oscylacyjnym dużej liczby czynników gospodarczych. Oscylacja ta jest jednak zwykle mierzona poprzez zmiany Produktu Krajowego Brutto (PKB) w czasie. Scenariusz jest zwykle podzielony na cztery fazy:

-Boom (szybki wzrost)

-Recesja (stagnacja, zerowy wzrost)

-Depresja (skurczenie się gospodarki)

-Ożywienie gospodarcze (gospodarka powraca na ścieżkę wzrostu)

Jak przetrwać cykle gospodarcze?

Zebraliśmy kilka prostych wskazówek, jak stopniowo dostosowywać swoją firmę, aby zbudować solidne podstawy i być przygotowanym na problemy, które nieuchronnie się pojawią:

– Bądź racjonalny i odłóż na bok bezpodstawny optymizm przy podejmowaniu strategicznych decyzji. http://pgf-cefarm-lublin.pl/

– Stale analizuj rynek z pomocą specjalistów.

– Stale monitoruj konkurencję, aby zrozumieć, w jakim kierunku zmierzają Twoi przeciwnicy

– Zwróć uwagę na przetargi. Mogą działać jako gwarancja dochodów w czasach kryzysu

– Poszukaj sojuszy z dużymi firmami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here