body leasing

Body leasing to rozwiązanie zyskujące popularność w branży IT. Jest elastyczne i skuteczne, więc coraz więcej firm dostrzega jego zalety. Kiedy warto zdecydować się na formę „zatrudniania zewnętrznego zespołu” do realizacji konkretnego projektu?

Projekty wymagające szybkiej realizacji

W projektach z branży IT często ważny jest czas realizacji, wówczas jednak zwykle pojawiają się problemy kadrowe. Zespół programistów jest obciążony dotychczasowymi zadaniami, a rekrutacja nowych osób trwałaby wiele dni. Przedsiębiorstwa, które decydują się na body leasing, nie mają tego problemu, ponieważ natychmiast zyskują wsparcie zgranego i doświadczonego zespołu, a projekt może wystartować bez opóźnień. Na body leasing warto zdecydować się także wtedy, gdy obecny zespół nie dysponuje wystarczającym doświadczeniem i wiedzą. Więcej na temat zalet tego rozwiązania można przeczytać pod adresem: https://craftware.pl/dla-it/rozwiazania-dla-it/body-leasing/.

Konieczność wykonania analizy biznesowej

Niestety, zdarza się, że – chociaż projekt był długi i kosztowny – oprogramowanie nie do końca spełnia wymagania klienta pod względem realizacji potrzeb biznesowych. Zwykle oznacza to, że błąd został popełniony już na wstępie, a polegał na nieprzeprowadzeniu rzetelnej analizy biznesowej. Warto więc pamiętać, że w ramach usługi body leasing firmy mogą skorzystać nie tylko ze wsparcia programistów, ale także analityków biznesowych. Wsparcie analityka jest bardzo cenne – pomaga zdefiniować potrzeby klienta i zaprojektować rozwiązanie, które na nie odpowie. Analityk bierze udział w każdym etapie projektu, a jego praca to swego rodzaju pomost pomiędzy biznesem a zespołem programistów, dzięki czemu obie strony lepiej się rozumieją. Więcej na temat roli analityków biznesowych można przeczytać na stronie: https://craftware.pl/dla-it/rozwiazania-dla-it/body-leasing/analiza-biznesowa/.

Prowadzenie testów oprogramowania

Dzięki usłudze body leasingu można skorzystać również ze wsparcia testerów oprogramowania. Testerzy spoza organizacji wnoszą świeże spojrzenie i są bardziej obiektywni (jako osoby niezwiązane z klientem i niezaangażowane w powstawanie oprogramowania). Testy manualne i automatyczne pozwolą na odpowiednim etapie wykryć wszystkie potencjalne błędy i niedociągnięcia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here